505HC4500K4TM6
Part Number:
505HC4500K4TM6
Description:
CAP FILM 5UF 10% 500VAC CHAS MT
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V