B32371A4506J080
Part Number:
B32371A4506J080
Description:
CAP FILM 50UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
50 µF
Height - Seated (Max) :
4.331" (110.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V