B32361A2706J050
Part Number:
B32361A2706J050
Description:
CAP FILM 70UF 5% 250VAC RADIAL
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.307" (84.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V