SNU102K205R-F
Part Number:
SNU102K205R-F
Description:
CAP FILM 2UF 10% 1KVPK RADIAL
Capacitance :
2 µF
Height - Seated (Max) :
3.130" (79.50mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm)
Tolerance :
±10%