B32362A2407J050
Part Number:
B32362A2407J050
Description:
CAP FILM 400UF 5% 250VAC RADIAL
Capacitance :
400 µF
Height - Seated (Max) :
7.756" (197.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V