SCD335K601A3Z25-F
Part Number:
SCD335K601A3Z25-F
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 600VDC SCREW
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.500" (38.10mm)
Lead Spacing :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.051" L x 1.500" W (52.10mm x 38.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
600V