B32362A4606J080
Part Number:
B32362A4606J080
Description:
CAP FILM 60UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
60 µF
Height - Seated (Max) :
4.606" (117.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V