MKP1839322631
Part Number:
MKP1839322631
Description:
CAP FILM 0.022UF 1% 630VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.295" Dia x 0.551" L (7.50mm x 14.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V