B32373B4107J080
Part Number:
B32373B4107J080
Description:
CAP FILM 100UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
6.594" (167.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)