B32373A5107J030
Part Number:
B32373A5107J030
Description:
CAP FILM 100UF 5% 330VAC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
5.768" (146.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.780" Dia (96.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V