B25620B1317K323
Part Number:
B25620B1317K323
Description:
CAP FILM 310UF 10% 1.32KVDC RAD
Capacitance :
310 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.740" (95.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 75°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1320V (1.32kV)