944L101K102ABM
Part Number:
944L101K102ABM
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.028" (51.50mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.327" Dia (84.50mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)