B32373A7107J020
Part Number:
B32373A7107J020
Description:
CAP FILM 100UF 5% 1.8KVDC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
9.744" (247.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
720V
Voltage Rating - DC :
1800V (1.8kV)