B25620D1407K101
Part Number:
B25620D1407K101
Description:
CAP FILM 400UF 10% 1.1KVDC RAD
Capacitance :
400 µF
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)