MKP1845410406
Part Number:
MKP1845410406
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.433" Dia x 0.866" L (11.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V