947D331K132ALGSN
Part Number:
947D331K132ALGSN
Description:
CAP FILM 330UF 10% 1.3KVDC RAD
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
6.417" (163.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)