MKP1845215204R
Part Number:
MKP1845215204R
Description:
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
1500 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.256" Dia x 1.142" L (6.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)