B25623B0507K704
Part Number:
B25623B0507K704
Description:
CAP FILM 500UF 10% 700VDC RADIAL
Capacitance :
500 µF
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.543" Dia (90.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V