MKP1845222206
Part Number:
MKP1845222206
Description:
CAP FILM 2200PF 20% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.256" Dia x 1.142" L (6.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)