B32373A4127J480
Part Number:
B32373A4127J480
Description:
CAP FILM 124UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Capacitance :
124 µF
Height - Seated (Max) :
7.776" (197.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)