B32378A4207J080
Part Number:
B32378A4207J080
Description:
CAP FILM 200UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Capacitance :
200 µF
Height - Seated (Max) :
8.209" (208.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)