MKP1845333635R
Part Number:
MKP1845333635R
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC AXL
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 1.142" L (9.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V