SNU202K254R-F
Part Number:
SNU202K254R-F
Description:
CAP FILM 0.25UF 10% 2KVPK RADIAL
Capacitance :
0.25 µF
Height - Seated (Max) :
2.134" (54.20mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm)
Tolerance :
±10%