947D371K132DERSN
Part Number:
947D371K132DERSN
Description:
CAP FILM 370UF 10% 1.3KVDC RAD
Capacitance :
370 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.976" (101.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)