947D571K901AGGSN
Part Number:
947D571K901AGGSN
Description:
CAP FILM 570UF 10% 900VDC RADIAL
Capacitance :
570 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
5.000" (127.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
900V