MKP18423104000
Part Number:
MKP18423104000
Description:
CAP FILM 10000PF 400VAC AXIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Voltage Rating - AC :
400V