MKP4O151009JD4KSSD
Part Number:
MKP4O151009JD4KSSD
Description:
MKP 4 10.0 UF 1000 VDC 45X65X57
In Stock:
4
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
2.559" (65.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.244" L x 1.772" W (57.00mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)