CMPX682K301L100B-13X9X4
Part Number:
CMPX682K301L100B-13X9X4
Description:
CMPX-X1 FILM CAP 6800PF 10%
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V