MKP1845247206
Part Number:
MKP1845247206
Description:
CAP FILM 4700PF 20% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 1.142" L (8.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)