MKP18423154000
Part Number:
MKP18423154000
Description:
CAP FILM 0.015UF 400VAC AXIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.748" L (8.50mm x 19.00mm)
Voltage Rating - AC :
400V