9TS5MD5770AARX
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
9TS5MD5770AARX
Category:
Film Capacitors
Description:
570.UF 415V
In Stock:
12
Manufacturer :
KEMET
Category :
Film Capacitors
Applications :
3 Phase, Power Factor Correction (PFC)
Capacitance :
77 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
9.134" (232.00mm)
Lead Spacing :
0.748" (19.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Termination :
Terminal Block
Tolerance :
-5%, +15%
Voltage Rating - AC :
415V