947D631K901CERSN
Part Number:
947D631K901CERSN
Description:
CAP FILM 630UF 10% 900VDC RADIAL
Capacitance :
630 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.976" (101.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.937" Dia (100.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
900V