MKS4B062207H00KSSD
Part Number:
MKS4B062207H00KSSD
Description:
MKS 4 220.0 UF 50 VDC 24X45.5X41
In Stock:
2
Capacitance :
220 µF
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
30V
Voltage Rating - DC :
50V