MKP1845447254
Part Number:
MKP1845447254
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V