664HC4700K2UM8
Part Number:
664HC4700K2UM8
Description:
CAP FILM 0.66UF 700VAC CHAS MT
Capacitance :
0.66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.874" L x 2.165" W (73.00mm x 55.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V