105HC3B600K2SM6
Part Number:
105HC3B600K2SM6
Description:
CAP FILM 1UF 10% 600VAC CHASSIS
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.402" (61.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V