MKP18423684000
Part Number:
MKP18423684000
Description:
CAP FILM 0.068UF 400VAC AXIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.453" Dia x 1.043" L (11.50mm x 26.50mm)
Voltage Rating - AC :
400V