FKM2D012201A00JI00
Part Number:
FKM2D012201A00JI00
Description:
FKM2 2200/100/5 LS5 ROHS TAPE/RE
Capacitance :
2200 pF
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V