MKP1839113631G
Part Number:
MKP1839113631G
Description:
CAP FILM 130PF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
130 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.433" L (6.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V