CMPX335K301L315B-37X34X22
Manufacturer:
Trigon Components
Part Number:
CMPX335K301L315B-37X34X22
Category:
Film Capacitors
Description:
CMPX-X1 FILM CAP 3.3UF 10%
Manufacturer :
Trigon Components
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.358" (34.50mm)
Lead Spacing :
1.240" (31.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X1
Size / Dimension :
1.457" L x 0.866" W (37.00mm x 22.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V