MKP1839433401
Part Number:
MKP1839433401
Description:
CAP FILM 0.33UF 1% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.453" Dia x 1.043" L (11.50mm x 26.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V