CMPX475K27AL275B-32X37X22
Part Number:
CMPX475K27AL275B-32X37X22
Description:
CMPX-X2 FILM CAP 4.7UF 10%
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.476" (37.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V