504HC6800K2EM8
Part Number:
504HC6800K2EM8
Description:
CAP FILM 0.5UF 800VAC CHAS MT
Capacitance :
0.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.205" L x 2.598" W (56.00mm x 66.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V