FKM2D012701A00JSSD
Part Number:
FKM2D012701A00JSSD
Description:
FKM 2 2700 pF 100 VDC 5% 2.5x6.5
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V