MKP18424334000
Part Number:
MKP18424334000
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VAC AXIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.669" Dia x 1.634" L (17.00mm x 41.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V