MKP1845468406
Part Number:
MKP1845468406
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 400VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.689" Dia x 1.339" L (17.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V