MKP1845333255
Part Number:
MKP1845333255
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC AXL
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.669" L (7.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V