MKP1841310634M
Part Number:
MKP1841310634M
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.512" L x 0.217" W (13.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V