MKP1839415401
Part Number:
MKP1839415401
Description:
CAP FILM 0.15UF 1% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 1.043" L (8.00mm x 26.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V