MKP1845422406
Part Number:
MKP1845422406
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V